Hakkımızda

Eğitimgen Akademi Hakkında;

Eğitimgen ismiyle fırsat eşitliğine katkıda bulunmak ve tüm öğrencilerimize kaliteli içerikler sunmak için 3 yıldır dijital ortamda ücretsiz içerikler üreten gönüllü öğretmen topluluğuyuz.
Yıllardır hem yüz yüze hem dijital ortamda edindiğimiz deneyimlerle, ilk kurumumuzu Barış Kartal ve Yusufcan Bekar liderliğinde İstanbul Kartal’da açtık.

Kurucularımız Barış Kartal ve Yusufcan Bekar, uzun yıllardır eğitim kurumlarında ve eğitim ile iligili içerikler üreten topluluklarda çalışmalarını yürütmektedir.

Eğitime dair deneyimlerimizi, bilgi ve becerilerimizi ‘Eğitimgen Akademi’ çatısı altında sürdürme kararı alarak hizmete başladık.

Eğitimgen Akademi olarak ilkokul-ortaokul ve lise düzeyinde takviye kursları ile LGS-TYT-AYT sınavlarına hazırlık programları uygularkenn öğrencilerin sosyal-duygusal ve psikomotor becerilerini geliştirebilmek için ilkokul düzeyinde deneyim atölyelerimizle hizmet sunuyoruz.

Eğitimci Kadromuzu Nasıl Belirledik?

Uzun yıllar eğitim camiasında yer alamızın avantajıyla kaliteli bir kadro oluşturuyoruz.
Öğretmen anlaşmalarımızda öğrencilerimize hem akademik hem sosyal-duygusal yönden faydalı olacak tercihler yapıyoruz.
Sosyal-duygusal gelişimin akademik gelişime önemli etkisini önemsiyor ve eğitimci kadromuzu bu çerçevede oluşturuyoruz.

Sınıf Mevcutlarımızı Nasıl Belirliyoruz? (6-8 Kişi)

Sınıf mevcutlarımız 6,7 veya 8 kişiden oluşup; bir sınıfta en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır.
Kalabalık sınıflar yerine az öğrenci kaliteli eğitim anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu sayede öğrencilerimizle yakından ilgilenirken sıkı takip yapabiliyoruz. Bu doğrultuda öğretmenlerin, öğrencilerle her an yakından ilgilenebileceği fiziksel bir ortam oluşturduk.

Yayın ve Kaynaklar Nelerdir?

Programa kaydolan öğrencilerimize Vip Yayınlarına ait;
Konu Anlatım + Soru Bankası + Yaprak Test seti verilecektir.
Dijital Okul platformuna öğrencimizin kaydı yapılıp sistemde yer alan konulara ait konu anlatımı ve binlerce soruya erişim imkanı tanınacaktır.

Öğrenci Takibini Nasıl Yapıyoruz?

Akademik başarıyı sağlamak için en önemli faktörlerden biri takiptir. Öğrenci takibini sınıfta erse giren öğretmen, birim sorumlusu, kurum rehber öğretmeni, profesyonel koçlar ve Dijital Okul platformu ile sağlıyoruz.